Výsuvné markýzy

 

Kloubové markýzy SIGMA S7000 / S7200 / SIGMA-VARIOX S7400

Sigma S7000 Sigma S7000 pohled 2

Model SIGMA S7000 a S7200 je markýza s kloubovými rameny bez nosného profilu s kombinovaným držákem pro ramena a navíjecí trubku. Vyznačuje se velmi kompaktními rozměry a je zvláště vhodná pro zastínění balkonů a teras.

Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Snadné nastavení sklonu ramen a předního zaobleného profilu se provádí seřizovacím šroubem na kombinovaném držáku.

Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou.

- SIGMA S7000 je určena pro montáž do stropu. Výsun je až 250 cm. maximální šíře 550 cm.

- SIGMA S7200 je určena pro montáž na zeď. Výsun je až 300 cm. maximální šíře 550 cm.

- SIGMA-VARIOX S7400 má speciální konstrukci o malé stavební hloubce. Výsun je až 300 cm. maximální šíře 550 cm.

 

Kloubová markýza AZUR SG2400

Azur SG2400 pohled 1 Azur SG240 pohled 2

AZUR je markýza s kloubovými rameny sestavena na čtyřhranném nosném profilu. Konstrukce je práškově lakovaná. Markýza je zvláště vhodná pro zastínění balkonů, teras apod. Výhodou tohoto typu clony je rychlá montáž, jelikož kompletní sestavení a seřízení se provádí ve výrobním závodě. Montuje se na stěnu, nebo i do stropu. Ramena jsou umístěná vždy pouze pod látkou a mají snadno nastavitelný sklon od 5° do 75°.

Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou

-AZUR SG2400 s štyřhranným nosným profilem 35 x 35 mm . Výsun je až 300 cm. Maximální šíře 1200 cm.

 

Kloubová markýza SELECT S8130 / SELECT-OLBRAMATIC S8135

SELEKT S8130 pohled 2 SELEKT S8130 pohled 1

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy Select s kloubovými rameny. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen.

Typ Select Ombramatic S8135 je vybaven přídavnou převodovkou pro plynulé nastavení sklonu markýzy. Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy. Speciální pružinový mechanismus garantuje perfektní dovírání předního profilu a ochranné stříšky.

Vhodným doplňkem k markýze Select je Volán-Plus, který lze spustit až 120 cm.

Verze s výsunem až 400cm má speciální ramena a mohutné držáky ramen, montuje se na zeď případně na strop.

Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou, velké rozměry vyžadují jen motorový pohon.

-SELEKT S8130 s trojhranným nosným profilem. Výsun je až 350 (400 cm). Maximální šíře 1800 cm

-SELEKT-OLBRAMATIC S8135 je vybaven přídavnou převodovkou pro plynulé nastavení sklonu markýzy.

 

Markýza s teleskopickými rameny SELEKT-STOBOSCOPE S8130/2

SELEKT-STOBOSCOPE S8130 SELEKT-STOBOSCOPE S8130 pohled 1

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s teleskopickými rameny. Patentovaná teleskopická ramena dodávají výrobku výjimečný a elegantní vzhled a poskytují v každé pozici vysoké a neměnné napnutí látky. Minimální rozměry složených teleskopických ramen nelimitují výrobek vzhledem k celkové šířce markýzy, ani při použití 4 ramen. Držáky ramen jsou vybaveny proti rázovou pojistkou. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen.

Markýza se ovládá pouze elektromotorem.

-SELEKT-STOBOSCOPE S8130/2 s trojhranným nosným profilem. Výsun je až 350. Maximální šíře 1800 cm

 

Kloubová markýza SELECT-PLUS S8133

SELECT-PLUS pohled 1 SELECT-PLUS pohled 2

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s překříženými kloubovými rameny. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Překřížená ramena umožňují realizovat větší výsun než je celková šířka markýzy. Níže položené rameno je vždy při pohledu na výrobek na pravé straně. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen.

Typ Select Plus Ombramatic S8135 je vybaven přídavnou převodovkou pro plynulé nastavení sklonu markýzy.

Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před vlivy počasí.

Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou.

-SELECT-PLUS S8133 umožňují realizovat větší výsun než je celková šířka markýzy.

 

Kloubová markýza s dvojitým sklonem SELECT-BETA S8180

SELECT-BETA pohled 1 SELECT-BETA pohled 2

Trojhranný nosný profil je základní prvek vysoce elegantní a stabilní konstrukce markýzy s dvojitým výsunem. Uvnitř hliníkových ramen jsou vestavěné vratné pružiny,které přes ohyb kloubu ramene napíná dvojice nerezových lanek v ochranných pouzdrech. Výrobek je vhodný pro montáž na zeď, strop, nebo pomocí speciálních krokvových konzolí na dřevěné konstrukce. Markýza je ve výrobním závodě kompletně sestavena a seřízena s ohledem na maximální zjednodušení montáže. Následně po montáži se provede pouze drobné seřízení pomocí nastavovacích šroubů držáků ramen.

Sklon zadních ramen je při montáži snadno nastavitelný od 5° do 60°, přední ramena mají pevně nastavený sklon 30°.

Stříška a přední profil dotváří celkový estetický dojem výrobku a zároveň poskytuje ochranu před povětrnostními vlivy.

Markýza je standardně vybavena lehce ovladatelnou kuželovou převodovkou s nasazovací klikou.

-SELECT-BETA S8180 maximální výsuv 310 cm. Maximální šíře 600 cm.

 

Velkoplošná markýza s teleskopickými rameny JUMBO S2160/2

JUMBO pohled 1 JUMBO pohled 2

Velkoplošná markýza Jumbo s patentovanými čtyřdílnými teleskopickými rameny umožňuje výsuv až 5 metrů. Výsuvná teleskopická ramena se montují pomocí podkladních desek přímo na fasádu, v případě montáže na strop navíc pomocí montážního úhelníku. Montážní desky a příslušný počet konzol slouží též pro upevnění nosného profilu, na kterém je namontovaná trubka s látkou, válcové podpěry a případně ochranná stříška. Výrobek je dodáván pouze s motorem a speciálně šitou látkou, umístění ramen je pod látkou. Clona se nejčastěji používá pro zastínění zahradních restaurací a velkoplošných posezení.

-JUMBO S2160 maximální výsuv 500 cm. Maximální šíře 1800 cm.

Žaluzie Novák, webmaster: info@zaluzie-novak.cz, powered on bubilegCMS v3.02L